10 největších mýtů o plastické chirurgii

Snad nejneuvěřitelnější jsou mýty, týkající se plastických operací prsou. Přinášíme vám 10 nepravd o plastické chirurgii, kterým jste možná sami věřili!


1.      Na plastické operace chodí pouze ženy

Dávno neplatí, že jsou plastické operace pouze doménou žen. Každým šestým pacientem plastické chirurgie je muž. Mladí muži často řeší například úrazy nosu, vady ušních boltců, ale také zmenšení zbytnělých prsních žláz. Ve vyšším věku jsou oblíbené především plastické operace očních víček.

2.      Se silikonovými implantáty nesmím do letadla

Váháte s plastickou operací prsou jen proto, že se nechcete vzdát cestování letadlem? Pak jste podlehli jednomu z největších mýtů o plastice prsou. Létání letadlem není se silikonovými implantáty žádný problém. Implantáty za letu nepískají, nevibrují ani nehučí. A rozhodně nemohou prasknout. Na naší klinice operujeme i velké množství cizinek, které již několik dní po operaci bez problémů cestují letadlem do své země.

3.      Po operaci prsou už nikdy nebudu moci cvičit

Některé ženy přicházejí s dotazy, zdali budou moci po plastické operaci ještě někdy cvičit. Po ukončení klidového režimu, který trvá 4 až 6 týdnů, je samozřejmě možné postupně začít dělat všechny aktivity, na které jste byla dříve zvyklá. Po třech měsících už většina lidí nová prsa vůbec nevnímá. Implantáty má dokonce řada profesionálních sportovkyň.

4.      Silikonové implantáty způsobují rakovinu prsu

Ani jedna z řady vědeckých studií na toto téma nikdy nepotvrdila, že by měly pacientky se silikonovými implantáty vyšší pravděpodobnost rakoviny prsu. Tvrzení proto můžeme bez obav zařadit mezi mýty.

5.      Implantáty musím po 10 letech vyměnit

I když je pravda, že se starší typy implantátů postupem času opotřebovávaly a pacientky obvykle docházely po 10 až 15 letech na jejich výměnu, dnes už to neplatí. Výrobci poskytují ženám doživotní záruku a například kvalitní implantáty Mentor, které v Esthé používáme, se opotřebovávají jen velice pozvolna. Přesto se může u mladších žen stát, že je po delší době nutné výplně vyměnit.

6.      Po liposukci už nikdy neztloustnu

Mýty nekolují pouze kolem plastických operací prsou, ale i dalších zákroků. Někteří lidé jsou například přesvědčeni o tom, že po liposukci budou moci jíst naprosto cokoliv a neztloustnou. To samozřejmě není pravda. Přestože se tukové buňky nedělí a na odsátých problémových partiích se tuk nadále nehromadí, neznamená to, že nemůžete celkově ztloustnout. I po liposukci je třeba dodržovat zdravý životní styl a mít dostatek pohybu.

7.      Na plastiku můžu jedině v zimě

Přestože horké počasí hojení jizev příliš nesvědčí, plastické operace provádíme po celý rok. V letních měsících jsou plastické operace méně komfortní, ale i tak se máme v létě plno. Je to jistě i díky každoroční akci na prsa, kterou naše klinika nabízí. V létě je třeba být na pozoru před přímým slunečním zářením, které zpomaluje hojení jizev.

8.      Podstoupit plastickou operaci je rozmařilost

Plastická operace rozhodně není jen o touze být krásnější. Spoustě našich klientů pomáhá s psychickými problémy, zákrok často doporučuje dokonce psycholog. Někteří lidé podstupují plastickou operaci také kvůli zdravotním problémům.

9.      Na plastiku chodí jen bohatí a celebrity

Rozhodně už neplatí, že by plastika byla výsadou celebrit a bohatých lidí. Ceny plastických operací jsou přijatelné pro širší veřejnost a motivací mohou být jak osobní, tak i zdravotní důvody.

10. Estetický zákrok může provést jakýkoliv lékař

Plastické operace nabízí spousta „odborníků“, ale ne všichni mají opravdu dostatečné zkušenosti a znalosti. Pokud se rozhodnete pro plastickou operaci, vždy vybírejte podle referencí spokojených klientů a nechte se operovat u skutečného profesionála. Neatestovaný lékař totiž může ohrozit vaše zdraví, které vám už nikdo nevrátí.

10 největších mýtů o plastické chirurgii

  • 10 největších mýtů o plastické chirurgii


Vitalia.czAtraktivní.czBODYProč ne HNElleLidové NovinyBleskKatkaPestrý světŽENA-IN.czNice magazínkafe.czMen´s LifeBoomtvDům & BydleníFor GolfJuicyPraktická ŽenaThe Best ManStoryProč byl MUDr.Kment v Miami?Operace odstálých boltců na klinice ESThÉPODĚKOVÁNÍPřátelství Zuzany BelohorcovéJaké prsní implantáty je nejlepší zvolit?Doktor Kment dvorním lékařem zpěvaček z muzikáluProměna hvězdBudková, Gemrotová, NoskováZuzana Belohorcová si udělala výlet do Čech na kliniku EsthéZuzana Belohorcová se nechala ovlivnit zámořským trendemLiposukce funguje, ale vyberte tu správnou!

ESTHÉ NA FACEBOOKU